Pogrzeb

KREMACJA ZWŁOK

Nasza firma działa głównie na terenie województwa wielkopolskiego – przede wszystkim w Poznaniu.

W swojej ofercie posiadamy kremacje zwłok. Ta forma pochówku jest dopuszczona przez polskie prawo, a do jej wykonania niezbędne jest przedstawienie i dostarczenie kopii aktu zgonu.

 

Przebieg procesu kremacji

Na początku nasi pracownicy ustają z Państwem wszystkie aspekty związane z ceremonią pogrzebową. Pomagają w doborze odpowiedniej trumny, w której kremacja zostanie przeprowadzona oraz urny, w której zostaną umieszczone prochy zmarłego. Jeśli chodzi o trumny, to kremacja może zostać przeprowadzona jedynie w tych ekologicznych tzn. drewnianych lub nielakierowanych, w której oprócz zwłok nie można umieszczać żadnych przedmiotów. Możliwe jest włożenie ich do urny. Następnie ciało zmarłego zostaje przewiezione do krematorium, a cały proces trwa kilkadziesiąt minut.

Na końcu, z należytym szacunkiem i postępując zgodnie z procedurami, prochy zostają umieszczone w urnie i rozpoczyna się drugi etap pochówku, jakim jest ceremonia pogrzebowa. Odbywa się ona standardowo na cmentarzu, jednak zamiast trumny prochy zmarłego umieszczone zostają we wcześniej wybranej urnie w kolumbarium czy też w grobie.